Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzieciaki w ruchu 01-05.06.2020

Utworzono dnia 31.05.2020

Drodzy Rodzice! Kochane Motylki!

W tym tygodniu obchodzimy wyjątkowe święto, Dzień Dziecka!!!
Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy zdrowia, szczęścia, uśmiechu, radości,
wspaniałych przygód i super kolegów i koleżanek.
Kochane Dzieci 100 lat !!!!!

Pozdrawiam cieplutko


 

Tygodniowy plan zajęć do nauki zdalnej realizowany w przedszkolu
w grupie dzieci 4 - 5  letnich Motylki dniach 1.06 do 5.06. 2020r.

 

Temat tygodnia: Dzieciaki w ruchu!

 

1.06.2020r (poniedziałak) Dzieci z różnych stron świata.

Formy: (propozycje  dla rodziców, można zupełnie inaczej zrealizować temat zgodnie z własnym  pomysłem)

- Zabawa z gazetami – ćwiczenia motoryki małej. Dzieci otrzymują duży arkusz gazety i wykonuje polecenia rodzica typu: Podrzyj gazetę na paski. Dmuchaj na paski raz mocno, raz lekko. Zgnieć paski i uformuj kulkę. Podrzucaj kulkę. Tocz kulkę po podłodze. Przeskakuj przez kulkę.

 - Nasz piękny świat - piosenka o dzieciach z różnych stron świata: Kolorowe dzieci.

https://youtu.be/Y_kIVuTfVk4

Przed wysłuchaniem piosenki i  obejrzeniem zdjęć do piosenki należy zadać dzieciom pytanie; Jaki dzisiaj jest dzień?, Czy tylko dzieci w Polsce mogą obchodzić dzień dziecka?, Czy wszystkie dzieci na świecie wyglądają tak samo?, Czym się różnią?.

Rozmowa nt. treści piosenki z wykorzystaniem pytań: Jaki kolor skóry miały dzieci w piosence?, Co jadły dzieci z innych krajów?, Jak ubierały się dzieci w piosence np. w Japonii?, O czym marzy każda mama i każdy tato w innych krajach ? ( żeby dzieci były szczęśliwe )  A jak myślicie co łączy wszystkie dzieci na świecie?, ( lubią się bawić ). Czy dzieci mają jakieś prawa ?

Dzieci mają prawo do:

– miłości i szacunku
– życia w rodzinie
– prywatności

– radości
– niewiedzy
– niepowodzenia i łez
– zabawy i wypoczynku
– nauki
– wyrażania własnych myśli i uczuć
– przeciwstawienia się złu
– leczenia
– do życia bez przemocy       

Uświadomienie dzieciom, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony dorosłych i nie są sami ze swoimi problemami.

- Zabawa  „Mały człowiek”.

Dzieci ilustrują ruchem treść wiersza:

Mały człowiek, duża sprawa. (dzieci przykucają, wstają  i zataczają rękami  koło)

Mały człowiek ma swe prawa. (dzieci rękami wskazują siebie)

Strzegąc praw tych należycie, (dzieci krzyżują ręce i przykładają do siebie)

Dziecku dajemy radosne  życie. (dzieci klaszczą,).

- Wysłuchanie wiersza „Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego.

Recytuje rodzic:

Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni,

Którym za to należą się brawa,

Chcąc wielu dzieci los zmienić,

Spisali dla nich

mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta,

Spróbujcie dobrze zapamiętać.

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

A szczególnie do robienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić wyzywać,

I każdego mogę na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata, już nie mieszka z nami,

Nikt nie może mi zabraniać spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,

Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać aby każdy uznał moje prawa

A gdy różnią się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu w wierszu poukładały,

Prawa dla dzieci na całym świecie,

Byście w potrzebie z nich korzystały

Najlepiej jak umiecie.

 

- Podróż dookoła świata – zabawy edukacyjne, poznanie zabaw dzieci z różnych stron świata. Do zabawy można wykorzystać globus lub mapę świata jeśli są w domu. Dzieci wraz z rodzicami szukają wybranych państw, następnie słuchają czytanej przez rodzica informacji o zabawach dzieci w tym kraju.

Korea – ulubioną zabawa dzieci jest rzucanie małymi pomarańczami zrywanymi z dziko rosnących drzew. Wspólna zabawa w rzucanie do celu ale zamiast pomarańczy należy wykorzystać piłkę, ćwiczenia w rzucaniu i łapaniu piłki, ćwiczenia w rzucaniu do celu.

Niemcy – dzieci w tym kraju uwielbiają bawić się balonami. Wspólne dmuchanie balonów, przywiązanie ich za pomocą sznurka do nogi dziecka, rodzica, rodzeństwa. Na hasło start, próbujemy zdeptać balon drugiej osoby. Trzeba uważać aby nikt nie zdeptał naszego balona. Wygrywa ta osoba, która najdłużej uchroni balon przed rozdeptaniem.

RPAdzieci w tym kraju uwielbiają bawić się w grę „ Lew, Lew” Jedna osoba jest lwem, druga antylopą, - mają zawiązane oczy. Zadaniem pozostałych członków rodziny jest dopingowanie lwa, kiedy będzie zbliżał się do antylopy. Kiedy lew będzie oddalał się od antylopy należy być cichutko.(zabawa podobna do naszej ciuciubabki i ciepło zimno)

Indonezja- tamtejsze dzieci świetnie bawią się przy zabawie „ Mrówka, człowiek, słoń”. Mrówka to mały palec. Człowiek to palec wskazujący, słoń to kciuk. Gra się w parach. Mrówka pokonuje słonia, człowiek wygrywa z mrówką, zaś słoń wygrywa z człowiekiem. Wygra ten kto zdobędzie więcej punktów.

Wietnam – tutaj dzieci bawią  się w „ łapanie gęsi” , jedna z bawiących się osób jest gęsią, a druga tropicielem gęsi. I gęś i tropiciel ma zawiązane oczy. Tropiciel będzie musiał złapać gęś, zaś gęś będzie się poruszać po cichutku, tak aby tropiciel jej nie słyszał . Gęś od czasu do czasu powie tylko gę, gę.

Po zakończeniu opowiadania o zabawach dzieci w innych krajach pytamy dzieci która zabawa, w jakim kraju najbardziej im się podobała ?

 

- Różne barwy oceanu – zabawa plastyczna odcieniami koloru niebieskiego. Dzieci łączą ze sobą różne odcienie niebieskiej farby, próbując stworzyć ocean na kartce. Chętne dzieci mogą dodatkowo wyciąć mieszkańców oceanu: wieloryby, orki, żółwie, rekiny z kartki papieru i nakleić po wyschnięciu oceanu.

 

- Nasz przyjaciel z Afryki – rodzice odczytują dzieciom list.

Cześć!

Nazywam się Alaba i piszę do Was aż z Afryki. Czy wiecie gdzie to jest? Poproście rodziców aby Wam pokazali na mapie lub globusie. Wiem, że chodzicie do przedszkola a wasi starsi koledzy do szkoły. U nas nie wszystkie dzieci chodzą do przedszkola  i do szkoły, bo ich rodzice nie mają pieniędzy, a szkoły i przedszkola są bardzo daleko od domów. Ja chodzę do szkoły, nie ma tam zabawek ani kolorowych ścian,  nie mam też  zeszytów. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda wasze przedszkole, w co się bawicie z kolegami. Może narysujecie dla mnie obrazki abym zobaczył jak wyglądacie i co lubicie robić.

Chętne dzieci mogą narysować obrazek dla Alaby .

- Wysłuchanie piosenki:   

Jesteśmy dziećmipróby wspólnego śpiewania refrenu.

https://youtu.be/7K3_mSb1zRQ

- Niespodzianki dla dzieci na Dzień dziecka

1. Śniadanie do łóżka - Domowe przysmaki własnoręcznie przygotowane przez mamę i tatę, podane na pięknie nakrytej tacy to miły początek tego szczególnego dnia. Jeśli rodzice chodzą  do pracy  wcześnie rano pomysł na  pyszne i pięknie wyglądające kanapki można wykorzystać na piknik.

   

 2. Wycieczka rowerowa - Koniecznie całą rodziną. Może w okolicy są jakieś piękne miejsca, które nasze dziecko szczególnie lubi. Częste postoje można urozmaicić liścikami, obrazkami lub małymi prezencikami przygotowanymi  wcześniej w domu.

 3. Piknik - Wystarczy koc, kosz piknikowy pełen ulubionych smakołyków i jakaś łączka albo leśna polana. W zależności od zainteresowań i wieku dzieci atrakcją może być turlanie się po trawie, zapasy z tatą, włażenie na drzewa, gra w piłkę, obserwowanie robaczków przez lupę albo podglądanie ptaków przez lornetkę.

4. Magiczne drzewo – pomysł idealny dla posiadaczy własnego ogródka – zawieś  balony i drobiazgi na gałęziach drzewa, tak aby dzieciaki mogły same ściągać sobie niespodzianki. Poranny zachwyt gwarantowany!

5. Artystyczne popołudnie – takie zwyczajne, ale wspólne spędzanie czasu, może być bardzo atrakcyjne: zoo z plasteliny, masa solna, origami, malowanie farbami, pieczątki z ziemniaków, wyklejanki czy papierowe miasto z namalowanymi na kartach papieru drogami (idealnymi dla wszystkich posiadanych resorówek), wyłączcie telefon, zamknijcie komputer i poczujcie się przez chwilę jak dzieci!

 


 

2.06.2020r (wtorek) Letnie sporty.

Formy: (propozycje  dla rodziców, można zupełnie inaczej zrealizować temat zgodnie z własnym  pomysłem)

   - Jak dbam o zdrowie?- zagadki dotykowe. Do zabawy należy przygotować worek lub pudełko z różnymi rzeczami związanymi z trzema tematami: warzywa i owoce, przyrządy do ćwiczeń gimnastycznych i przybory do higieny osobistej np. jabłko, marchewka, banan, szczoteczka do zębów, pasta, piłeczka, skakanka itp. (zależności od tego co jest w domu ) Dziecko ma zasłonięte oczy i tylko za pomocą dotyku próbuje odgadnąć, co może znajdować się worku. Następnie wyciąga rozpoznaną rzecz, nazwę rzeczy dzieli na sylaby np. pas- ta, wyróżnia głoskę jaką słyszy na początku - p, na końcu – a, następnie próbuje podzielić słowo na głoski: p-a-s-t-a. Wyciągając przedmiot z worka dziecko opowiada do czego on służy, dlaczego powinniśmy jeść owoce i warzywa?, dlaczego powinniśmy ćwiczyć?, dlaczego musimy myć zęby? ( pytania układamy do rzeczy zgromadzonych w worku ). W tej rozmowie kierowanej pytaniami rodzica, dzieci dochodzą do wniosku, że owoce i warzywa, ubiór odpowiedni do pogody, dbanie o higienę oraz ruch fizyczny sprzyjają zachowaniu zdrowia.

- Sporty letnie i zimowe – rozmowa kierowana połączona  z oglądaniem bajeczki pt. Sport, ćwiczenia i dyscypliny sportowe

https://youtu.be/enxQVTcuoNs

 Rozmowa z wykorzystaniem pytań : Co musi mieć sportowiec, żeby brać udział w zawodach sportowych?, Co to są igrzyska olimpijskie?, Co to jest podium?, Co to jest medal?, Jakiego koloru są medale?, W jakim kolorze otrzymuje się medal za pierwsze miejsce, za drugie, za trzecie miejsce?, Czy znasz jakichś sportowców?, Po rozmowie wspólne oglądanie bajeczki. Po obejrzeniu dzieci mogą nazwać prezentowane sporty i sprzęty potrzebne do ich wykonywania.

- W zdrowym ciele zdrowy duch – historyjka obrazkowa, zabawa edukacyjna z karta pracy. Dzieci uzupełniają historyjka obrazkową przedstawiającą dzień Kamila. Kończą numerowanie obrazków, na koniec opowiadają, co się wydarzyło oraz dlaczego historyjka ma taki tytuł.( karty pracy nr.4, str.36.)

- Pajacyki  – zabawy z wykorzystaniem elementów do układania, karta nr 40 z wyprawki. Dziecko układa pajacyki wg. instrukcji podanej przez rodzica np. Ułóż pajacyka z uśmiechniętą buzią, w czerwonych spodniach, żółtej bluzce i zielonej czapce itd. Po zabawie i wielokrotnym ułożeniu pajacyków w różnych kombinacjach dzieci mogą stworzyć Pajacykowe miasteczko. Przykleić pajacyki na dużym arkuszu papieru i dorysować dodatkowe elementy np. domy dla pajacyków, samochody, plac zabaw itd. Pajacyki można również wykorzystać do rozmowy o emocjach np. Ten pajac jest wesoły, jak myślisz dlaczego ktoś jest wesoły, kiedy Ty jesteś wesoły, ten pajac jest zły,  kiedy Ty jesteś zły. itd.

- Jestem trenerem- zabawa bieżna. Dziecko ustawia się z a rodzicem, który jest trenerem, za którym podąża dziecko. Rodzic biegnie szybko lub wolno, maszeruje wysoko unosząc kolana itd. Potem następuje zmiana, dziecko jest trenerem, wymyśla ćwiczenia a rodzic powtarza je za dzieckiem.


 

3.06.2020r (środa)  Co to jest olimpiada?

Formy: (propozycje  dla rodziców, można zupełnie inaczej zrealizować temat zgodnie z własnym  pomysłem)

- Przybory higieniczne – co się zmieniło? Ćwiczenie spostrzegawczości, rozpoznawanie zmian w układzie przedmiotów. Rodzic układa przed dzieckiem przedmioty- przybory higieniczne np. ręcznik, pasta, szczoteczka, mydło, gąbka, chusteczki higieniczne  (zamiast przyborów mogą być różne małe zabawki ) w dowolnym układzie w jednej linii prosi aby dzieci zapamiętały ten układ. Następnie dziecko zamyka oczy a rodzic zmienia układ przedmiotów. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, które przedmioty zmieniły swoje miejsce.

- Przygody zajączka Szaraka – wysłuchanie opowiadania Cz. Janczarskiego „Bieg z przeszkodami”, połączone z rozmową kierowaną. (nagranie opowiadania prześlę na WhatsAppie) Po zapoznaniu dzieci z opowiadaniem  rozmowa z wykorzystaniem pytań: Kto był największym leniuchem w Zajaczkowie?, Co robili od rana koledzy Szarka?, Komu dopisywał apetyt po zabawie?, Co chcieli zrobić razem z Szarkiem Sałatek i Kapustek?, Co było zmartwieniem mamy Szarka?, Kogo poprosiła o pomoc?, Co działo się z pierzyną Szarka?, Jaki wpływ miały na Szarka przygody z pierzyną?, O czym był afisz?, Kto wygrał olimpiadę?, Z czego cieszył się Szarek?, W podsumowaniu rozmowy należy podkreślić, że ruch fizyczny i zdrowe odżywianie odgrywają bardzo ważną rolę dla zdrowia.

- Jak bieganie stało się dyscypliną olimpijską? Opowiadanie. Rodzic czyta dzieciom historię o bieganiu. Bieganie to jedna z dyscyplin na olimpiadzie. Dawno, dawno temu, kiedy ludzie mieszkali jeszcze w jaskiniach, człowiek bardzo szybko biegał aby uciec przed zagrożeniami. Z czasem odkrył, że bieganie może służyć nie tylko do uciekania lecz także do polowań na zwierzęta. Po upływie wielu lat ludzie odkryli, że łatwiej hodować zwierzęta niż polować. Malowidła na bardzo starych wazach wskazują, że wtedy zaczęto organizować pierwsze zawody dla biegaczy. Już bardzo, bardzo dawno temu w Grecji zaczęto organizować igrzyska olimpijskie na których można było wystartować  w czterech konkurencjach biegowych. Podczas tego wydarzenia przerywano wojny, żeby żołnierze mogli wystartować. W dzisiejszych czasach bieganie jest ważna dyscypliną sportową oraz sposobem spędzania wolnego czasu.

- Zawody w bieganiu na naszym podwórku.- jeśli pogoda na to pozwoli zachęcam do zorganizowania tzw. wyścigów dla całej rodziny. Może to być krótki bieg po prostej lub bieg w ogrodzie z przeszkodami. Można dodać dodatkowe dyscypliny np. skoki obunóż lub na jednej nodze itp. Należy wyznaczyć linię startu i mety i przypomnieć dzieciom co oznaczają te słowa. Wszystko w zależności od warunków jakimi Państwo dysponują. Ważne jest aby zwrócić uwagę dzieci na bezpieczeństwo podczas zawodów- szczególnie istotne jest właściwe obuwie sportowe, nie  można biegać w klapkach lub sandałkach.

- Kolorowe piłki – ćwiczenia grafomotoryczne w kartach pracy nr 4. na str.38 i 39. Dzieci rysują pośladach sposób, w jaki skakały piłki oraz kolorują piłki wg. własnej inwencji, tak aby każda była inna. Na koniec kolorują rysunek i odszukują 10 piłek, które ukryły się na obrazku.

- Policz i zaznacz – zadanie matematyczne z dodatkową kartą pracy ( kartę prześlę na WhatsAppie )

  


 

4.06.2020r (czwartek)  W co się bawić?

Formy: (propozycje  dla rodziców, można zupełnie inaczej zrealizować temat zgodnie z własnym  pomysłem)

- Posegreguj guziki - ćwiczenia w klasyfikowaniu. Rozsypujemy dzieciom na dywanie lub stole różne guziki. Dzieci układają je np. na talerzykach według różnych kategorii: kolorów, wielkości, liczby oczek. Przeliczają, porównują gdzie jest więcej, gdzie mniej. (guziki można zastąpić nakrętkami z butelek plastikowych, kredkami lub klockami). Do ćwiczeni dajemy ograniczona liczbę elementów np.25)

- Co można robić nad wodą? – Do ćwiczenia należy przygotować w miarę możliwości rzeczy związane z zabawami nad wodą np. (strój kąpielowy, zabawki do piasku, dmuchane koło lub pływaczki, piłka, muszelki) Zgromadzone rzeczy leża na dywanie i zadajemy pytanie do czego one służą, co można z nimi robić? Dzieci na podstawie własnych doświadczeń opowiadają co można robić nad wodą: kąpać się, opalać się, zbierać muszelki, bawić się w piasku, grać w piłkę plażową. W czasie rozmowy należy zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa nad wodą, Zadajemy dzieciom pytania: Czego nie wolno robić nad wodą?, Jak powinniśmy się zachować, żebyśmy byli bezpieczni? (należy słuchać dorosłych i być blisko nich aby się nie zgubić, należy wchodzić do wody w miejscach wyznaczonych, należy używać kremów ochronnych i nosić czapkę z daszkiem)

- Zabawy w parku  i w lesie – swobodne wypowiedzi dzieci. Zadajemy dziecku pytanie: W co możemy się bawić w parku i w lesie?, (zbierać dary przyrody, obserwować naturę, tropić różne zwierzęta np. owady, szukać skarbów z mapą, bawić się w chowanego)

- Szukanie skarbu z mapą – zadanie dla chętnych. Można zorganizować dzieciom takie poszukiwanie skarbu we własnym ogrodzie lub na działce. Należy ukryć cos w ogródku np. nową  malutką zabawkę, balony, batonik itp. I narysować dla dziecka mapę z zaznaczeniem miejsca ukrycia skarbu i sposobem dojścia do niego np.. stań przy bramie, zrób pięć kroków do przodu, potem skręć w stronę stołu, następnie idź trzy kroki w stronę tego dużego drzewa….itd.)

- Znam numery alarmowe- zabawa dydaktyczna. Dzieci oglądają obrazki przesłane na WhatsAppie. Opowiadają do kogo należy dany numer, czym się zajmują osoby przedstawione na obrazkach. Komu pomagają?.

- Zamiana miejsc – zabawa edukacyjna z karta pracy nr.4 na str.40 i 41. Do zabawy należy zgromadzić dostępne w domu zabawki np. koparka, auto, lalka, piłka mis, rakieta, robot i ustawić je w równym szeregu. Dziecko przygląda się jak ułożone są zabawki, następnie zamyka oczy a rodzic przestawia położenie np. dwóch zabawek. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie, które przedmioty zmieniły miejsce. Zabawę można powtórzyć kilkakrotnie. Następnie dzieci wykonują zadania w kartach pracy.

- Piaskowy obrazek –zabawa plastyczna. Dzieci wykonują na kartce papieru szkic ołówkiem związany z tematem tygodnia. Np. dziecko grające w piłkę albo zbierające liście itp. Następnie obficie smarują go klejem,  posypują piaskiem i dociskają dłonią aby piasek lepiej się trzymał.

- Linie faliste -  ćwiczenia motoryki małej. Dzieci rysują pośladach linie faliste przy nagraniu relaksującego szumu morza  fragment jest długi, dzieci słuchają do momentu zakończenia pracy).

https://youtu.be/mai_J-9VfFQ

- Zabawa Memory – z wykorzystaniem kart z wyprawki pt. Dzieci świata nr.24.


 

5.06.2020r (piątek)  Co można robić z rowerem i hulajnogą?

Formy: (propozycje  dla rodziców, można zupełnie inaczej zrealizować temat zgodnie z własnym  pomysłem)

- Kolorowa woda – zabawa badawcza. Do zabawy będzie potrzebne: 6 szklanek, barwniki spożywcze ( zamiast barwników można użyć kolorowej bibuły ), ciepła woda, ręcznik papierowy, taca. Rodzic ustawia szklanki obok siebie, wlewa ciepłą wodę do pierwszej trzeciej i piątej szklanki i dodaje barwniki. Dziecko składa papierowe  ręczniki w  trzy paski i wkłada jeden koniec ręcznika do szklanek, zanurzając jeden koniec w wodzie z barwnikiem , a drugi koniec do sąsiedniej, pustej szklanki. Dzieci przez cały dzień obserwują co będzie się działo z wodą i z ręcznikami ( woda przemieści się do pustych szklanek )

- Zabawy z literami – zabawa słowna. Rodzic wymienia dowolna literę. Zadaniem dziecka jest powiedzenie słowa rozpoczynającego się tą literą np. p – dziecko wymienia słowa na p- pomidor, parasol, pieprz, Paweł, praca, piłka. Jeśli dziecko będzie miało kłopoty ze znalezieniem słów  można mu podpowiedzieć w formie zagadki np. jest to zabawka, którą można rzucać lub kopać, potrafi wysoko skakać – piłka.

- Zabawy z literą ę – zapoznanie z obrazem graficznym litery ę. Ćwiczenia grafomotoryczne na karcie pracy nr. 4, str. 66. Dzieci rysują tęczę i okręt po śladzie. Otaczają pętlą wszystkie litery ę . Po wykonaniu zadania mogą zobaczyć

Filmiki z literą ę i dorysować w ćwiczeniu rzecz w której nazwie znajduje się litera ę.

https://youtu.be/dbIaMtnH6G0,                   

https://youtu.be/JVz_38ug2G4

 

 - Hulajnoga i rower – zabawa w skojarzenia. Jeśli dopisze pogoda zabawę można przeprowadzić na podwórku wykorzystując prawdziwy rower i hulajnogę, jeśli nie można wykorzystać obrazki. Dzieci rozwiązują zagadki, których rozwiązaniem jest rower i hulajnoga.

Ma pedały, kierownicę,
koła dwa lub cztery,
jeździsz na nim,
kiedy inni chodzą na spacery?

Na jakim małym pojeździe,
pojedziesz równą drogą,
jeśli odpychać się będziesz
w podróży jedną nogą?

 

Po rozwiązaniu zagadek rozmawiamy z dzieckiem do czego służy rower, do czego hulajnoga?, czym się od siebie różnią?, Jak dzieci powinny być wyposażone jeżdżąc na hulajnodze?, Czego brakuje dziewczynce na zdjęciu?, (ochraniaczy). Jak należy jeździć na rowerze i hulajnodze?, Po co jest potrzebny kask i ochraniacze?, rozmawiamy również dziećmi nt. Do czego przydaje się jazda na rowerze i hulajnodze?, (dbaniu o zdrowie, podziwianiu widoków, zwiedzaniu okolicy, spędzaniu wspólnego czasu z rodziną, oszczędzaniu pieniędzy bo nie trzeba kupować paliwa.)

- Moja wyobraźnia – ćwiczenia grafomotoryczne w kartach pracy nr 4, str. 37. Dzieci dorysowują brakujące elementy na obrazku, znajdują i zaznaczają elementy, które nie pasują do lata. Na koniec kolorują rysunek według własnego pomysłu, w taki sposób, jakby był widziany przez tęczowe okulary.

- Bawimy się plasteliną lub ciastoliną – zachęcamy dzieci do zabaw plasteliną lub ciastoliną . Dzieci formują różnorodne kształty zgodnie z poleceniem rodzica np. zrób trzy wałeczki., zrób tyle kół ile ma twój rower, zrób cztery trójkąty itd. Na zakończenie zabawy dzieci mogą lepić cyferki: np.  teraz ulep cyferkę 1.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny