WAŻNE! Dotyczy otwarcia przedszkola !

Utworzono dnia 30.04.2020

INFORMACJE O OTWARCIU PRZEDSZKOLA!

1. Nasze Przedszkole w Pietrowicach Wielkich (oraz oddziały w Cyprzanowie i przy SP) na razie NIECZYNNE do dnia 10.05.2020r.

2. Proszę pamiętać o tym, iż rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego do dnia 24.05.2020r.

3. Zgodnie z wytycznymi MEN z przedszkola w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których rodzice oboje czynnie pracują i nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z powyższym do dnia 4.05.2020 tj. poniedziałek do godz. 15.00 prosimy rodziców czynnie pracujących o informację na pocztę elektroniczną przedszkola: przedszkolepietrowice@op.pl o potrzebie zapewnienia opieki nad dzieckiem, mając na uwadze, że biorą Państwo całkowitą odpowiedzialność za tę decyzję.

Prosimy zapoznać się z wytycznymi MEN w załączniku.

O dalszych postanowieniach będziemy informować.

Komunikat MRPiPS ws. dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługujący rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu zagrożenia koronawirusem, zostaje wydłużony do 24 maja. Przysługuje on również w przypadku niemożności sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

Uwaga! Jeżeli mimo otwarcia placówki opieki rodzic nie zdecyduje się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu  epidemii związanego koronawirusem, w takim wypadku również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał.

ZAŁĄCZNIKI:

Licznik odwiedzin: